دوشنبه, 07 مرداد 1398 ساعت 10:05

استاندار قزوین: جهاددانشگاهی یاری‌گر استان در کنترل سرطان باشد

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کلینیک امید تهران: استاندار قزوین گفت: استان قزوین از تعداد بالای بیماران سرطانی رنج می برد و امیدواریم جهاد دانشگاهی با ظرفیت بالای علمی خود یاری گر استان قزوین در مدیریت سلامت برای کنترل سرطان در قزوین باشد.
 عبدالمحمد زاهدی پیش از ظهر امروز در جلسه با حمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی کشور که به منظور تبادل نظر و تبیین مشکلات موجود در استان برگزار شد، اظهار داشت: در سال های گذشته ظرفیت علمی جهاد دانشگاهی در کشور به صورت قابل تحسینی رشد و نمو یافته است و خوشحالیم که این ظرفیت امروز در خدمت کشور برای توسعه تولید، افزایش سلامتی و حمایت از صنایع به کار گرفته شده است.
وی بیان کرد: امروز صنایع در استان و کشور به حمایت های علمی مجموعه جهاد دانشگاهی نیازمند است چرا که تحلیل های تخصصی و کارشناسی مرکز، توسعه علوم و پژوهش های کاربردی آن میتواند در خدمت صنایع به کار گرفته شود.
استاندار قزوین افزود: امروز دستاوردهای خوبی در عرصه های پزشکی از مجموعه جهاد دانشگاهی در کشور شاهد هستیم که میتواند برای کمک به استان قزوین در درمان، کنترل و شناسایی سرطان زودهنگام در استان موثر باشد.
زاهدی گفت: متاسفانه آمار سرطان در استان قزوین بالاست و در حال افزایش است که همراهی با جهاددانشگاهی در شناسایی عوامل ایجاد کننده سرطان، رفع آن و تشخیص زودهنگام میتواند ما را در کنترل این بیماری در استان قزوین یاری کند.
وی بیان کرد: از سوی دیگر تغییر الگوی کشت در استان قزوین مشکلاتی که در سال های گذشته به دلیل خشکسالی و تغییرات آب و هوایی در اقلیم استان ایجاد شده است با بررسی های کارشناسی و پژوهش های تخصصی جهاد قابل شناسایی و رفع خواهد بود تا کشاورزان استان بیش از این متضرر نشوند.
استاندار قزوین خاطرنشان کرد: امروز همه فعالیت ها در دنیا به علوم روز وابسته است و در حوزه کشاورزی و باغداری در استان قزوین نیازمند ارائه روش های جدید علمی از سوی جهاد دانشگاهی و مراکز معتبر و متخصص هستیم.

خواندن 29 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.