چهارشنبه, 19 تیر 1398 ساعت 08:32

علت اصلی شیوع سرطان معده در ایران؛ «عادت های غذایی نادرست»

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کلینیک امید تهران: علت اصلی شیوع سرطان معده در ایران، عادت های غذایی نادرست مانند استفاده از غذاهای مانده، غذاهای پرنمک، غذاهای دودی، غذاهای سرخ شده ای که در روغن مقاوم به حرارت سرخ نشده باشد، غذاهایی که در آنها مواد نگهدارنده با ماندگاری طولانی باشد و مصرف غذاهای آماده، به علت داشتن «نیتریت» که در بدن تبدیل به ماده ای می شود که سلول ها را برای ایجاد سرطان تحریک می کند، غذاهای کنسرو شده، استفاده از سوسیس ها و کالباس ها، مصرف ترشی ها و چاشنی های آماده است که ریسک سرطان را افزایش می دهد.
نگهداری مواد غذایی به طور صحیح است؛ مواد غذایی خارج از یخچال دچار فعل و انفعالات شیمیایی می شود که مصرف آنها، احتمال ابتلا به سرطان معده را در مصرف کننده افزایش می دهد، بنابراین استفاده از یخچال، در نهایت برای مصرف وعده ای و فریز کردن برای روز بعد توصیه می شود که به عنوان یک اصل مهم، باید عموم جامعه را نسبت به آن آگاه کرد.
آنچه که نیاز است، آموزش صحیح و اطلاع رسانی به افراد جامعه است که این مسأله زیاد جدی گرفته نشده و به طور کلی، پیرامون بیماری های گوارشی نیز، همانند دیگر بیماری ها، پیشگیری مقدم بر درمان است.
به پدر و مادرها توصیه می شود که با مصرف غذاهای خانگی، عادت دادن ذائقه فرزندانشان به غذای سالم و پرهیز از غذاهای مداوم آماده، ریسک ابتلا به بیماری به ویژه سرطان ها را کاهش دهند.

خواندن 46 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.