چهارشنبه, 22 خرداد 1398 ساعت 06:30

غذاهای سوخته نخوریم، سرطان زا هستند

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کلینیک امید تهران: هنگامی که ما غذاهایی چون: ماهی، مرغ و گوشت را می‌خوریم، اگر کمی از غذا کمی سوخته و قهوه‌ای تر (بیش از حد سرخ شده) شوند، جذابیت بصری ایجاد می‌کنند و همچنین طعم دودی آن‌ها می‌تواند بر این جذابیت بیافزاید اما متاسفانه غذا‌های که تا این حد سرخ و یا کباب شده باشند، می‌توانند احتمال ابتلا به سرطان های؛ معده، روده بزرگ و پانکراس را  در ما افزایش دهند.

در هنگام پخت و پزغذا‌های پروتئینی وقتی آن‌ها به رنگ قهو‌ه‌ای تبدیل شوند، اسید‌های آمینه‌ای که پروتئین را تشکیل می‌دهند، به آمینه‌های هتروزیکلی (HCA) تبدیل می‌شوند. اکثر آن‌ها بسیار سرطان زا هستند، زیرا باعث ایجاد آسیب به DNA می‌شوند و در آن‌ها جهش ایجاد می‌کنند.

 البته خوردن هر نوع گوشتی با این روش می‌تواند باعث تولید HCA در بدن شود، اما کباب کردن بیش از حد گوشت خطر ابتلا به سرطان را بالا می‌برد، زیرا چربی سوخته شده در هنگام کباب کردن و دود حاصل از آن‌ها باعث جذب مواد غذایی می‌شود. شاید در نگاه اول این دود چربی‌ها بتواند بر روی طعم غذا تاثیر مثبتی بگذارند، اما نباید از یاد برد که دود باعث ایجاد مواد سرطان‌زا و بسیاری خطرناکی، چون هیدروکربن‌های آروماتیک چند حلقه‌ای است. از این رو توصیه می‌شود به هیچ عنوان گوشت (گاو، مرغ، ماهی) را بیش از اندازه کباب نکنید.

 

 

خواندن 26 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.