چهارشنبه, 01 خرداد 1398 ساعت 09:57

مادری که سرطان دختر 5 ساله خود را تشخیص داد

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کلینیک امید تهران: رتینوبلاستوما نوعی سرطان چشم است که در شبکیه چشم (پوشش حساس داخل چشم) شروع می شود. این تومور اغلب بر روی کودکان تاثیر می گذارد، اما به ندرت در بزرگسالان نیز رخ می دهد.
رتینوبلاستوما زمانی رخ می دهد که سلول های عصبی در شبکیه دچار جهش های ژنتیکی می شوند. این جهش ها سبب می شود که سلول های سالم به رشد و تکثیر خود ادامه دهند. تولید بیش از حد باعث تجمع سلول ها روی هم شده و توده یا همان تومور را تشکیل می دهد.
سلول های رتینوبلاستوما می توانند بیشتر به چشم و ساختارهای مجاور حمله کنند. این نوع سرطان همچنین می تواند به مناطق دیگر بدن، از جمله مغز و ستون فقرات گسترش (متاستاز) یابد. در اکثر موارد، علت جهش های ژنتیکی که منجر به رتینوبلاستوما می شود، مشخص نیست. با این حال، کودکان ممکن است جهش ژنتیکی را از والدین خود به ارث برده باشند.
طبق گزارش سایت خبری دیلی میل یک مادر سرطان کودک خود را از نور درخشان سفید داخل مردمک چشم وی تشخیص داد.
این مادر استرالیایی گفت که درخشش سفید عجیب و غریبی در چشم دختر پنج ساله اش دیده شده است.
همانطور که پزشکان گفتند شما در ابتدا فقط می توانید آن را در عکس ها ببینید.
یک پزشک متخصص گفت بیماری این کودک تومور شبکیه  تشخیص داده شده است؛شکل نادر و پرخطر سرطان چشم که معمولا کودکان زیر 5 سال را تحت تاثیر قرار می دهد. او نشان داد که این انعکاس در واقع سرطان تهاجمی است.
این پزشک همچنین اظهار کرد : جهش هایی در ژن های پدر و مادر وجود دارند که ما در کودکان می‌بینیم و در والدین نمود ظاهری ندارد،ولی به فرزندان منتقل می شوند لذا این پزشک از پدر مادر های دیگر خواست تا به بررسی چشم فرزند خود بپردازند و در صورت وجود علائم هرچند جزئی به پزشک معالج مراجعه کنند.

 

 

 ارتباط با دکتر حسین فودازی:

اینستاگرام: https://www.instagram.com/Dr_foudazi

تلگرام:  t.me/tehrancancer

 

خواندن 53 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.