چهارشنبه, 01 خرداد 1398 ساعت 09:53

قطب درمانی سرطان در کشور

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کلینیک امید تهران: بیمارستان آیت الله خوانساری در استان مرکزی پذیرای طیف بالایی از بیماران سرطانی استان های همجوار است.
قطب درمانی سرطان در کشوربه گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ رئیس بیمارستان آیت الله خوانساری اراک گفت: این مرکز تخصصی به عنوان قطب درمان بیماری های سرطانی کشور ضریب اشغال تخت 96 درصدی دارد.
 آقابزرگی افزود: بیمارستان آیت الله خوانساری تنها مرکز درمان تخصصی هماتولوژی و آنکولوژی در استان مرکزی است که روزانه پذیرای طیف بالایی از بیماران شهرها و استان های همجوار است.
وی اضافه کرد: درمانگاه سرپایی این بیمارستان ماهانه پذیرای 2 هزار بیمار است و در بخش بستری و آی سی یو این بیمارستان نیز حدود 350 بیمار در ماه پذیرش می شود.
رئیس بیمارستان آیت الله خوانساری اراک گفت: شمار بیماران خدمات گیر در بخش شیمی درمانی این بیمارستان هزار نفر در ماه است و 80 بیمار نیز ماهانه از خدمات درمان رادیوتراپی این بیمارستان بهره مند می شوند.
آقابزرگی ادامه داد: براساس آخرین آمار، 30 بیماری سرطانی هنوز پشت نوبت دریافت خدمات بستری از این بیمارستان هستند.
وی اضافه کرد: با راه اندازی دستگاه دوم رادیوتراپی پیشرفته این مرکز بر کیفیت خدمات افزوده می شود.
رئیس بیمارستان آیت الله خوانساری اراک گفت: این بیمارستان تخصصی دارای 23 تخت شیمی درمانی سرپایی،هشت تخت اورژانس، 10 تخت مراقبت های ویژه آی سی یو و 101 تخت بستری است.
آقابزرگی عنوان کرد: شایع ترین سرطان ها در بین مردان استان مرکزی معده، ریه و روده بزرگ و در زنان پستان، معده و روده بزرگ است که این عارضه ها به غیر از سرطان پوست که فراوانی بالایی دارد رصد و گزارش شده است.
بیمارستان آیت الله خوانساری اراک در سال 86 با 64 تخت مصوب و صرف هزینه تعمیر و تجهیز 10 میلیارد ریالی، بهره برداری شد و طرح توسعه آن نیز در سال گذشته با حضور وزیر بهداشت و درمان راه اندازی شد که علاوه بر پذیرش سرپایی و درمانگاه های تخصصی، انکولوژی و هماتولوژی، ( خون و سرطان شناسی ) آزمایش های تخصصی، عمل جراحی و خدمات تشخیصی نیز ارایه می دهد.
بیماری های غیر واگیردار در حال حاضر جزو شایع‌ترین بیماری‌های استان مرکزی می‌باشند که می‌توان به بیماری های قلبی عروقی، سرطان و حوادث اشاره کرد.

 

 ارتباط با دکتر حسین فودازی:

اینستاگرام: https://www.instagram.com/Dr_foudazi

تلگرام:  t.me/tehrancancer

 

خواندن 25 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.