سه شنبه, 31 ارديبهشت 1398 ساعت 10:10

سرطان پستان ایتالیایی ها را گرفتار کرد

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کلینیک امید تهران: در چند سال گذشته در ایتالیا شمار بیماران مبتلا به سرطان به ویژه سرطان سینه درمیان زنان افزایش یافته است که ما هم اکنون در حال بررسی دقیق علل آن هستیم
مسئولان بهداشتی ایتالیا به منظور مقابله با سرطان ها و افزایش آگاهی عمومی، تاسیسات درمانی موقت در شهرهای مختلف این کشور از جمله رم برپا کرده اند.
در این مراکز درمانی که همه معاینه های خاص زنان مانند ماموگرافی به صورت رایگان انجام می شود، پزشکان بر ضرورت اقدامات پیشگیرانه تاکید دارند.
دکتر دانیئلا تریبیله، معاون رئیس بیمارستان «جملی» در رم به خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در ایتالیا گفت «در چند سال گذشته در ایتالیا شمار بیماران مبتلا به سرطان به ویژه سرطان سینه درمیان زنان افزایش یافته است که ما هم اکنون در حال بررسی دقیق علل آن هستیم؛ اما با وجود این افزایش نزدیک به 80 درصد از این بیماران از مرگ نجات پیدا کرده و کاملا درمان می شوند.»
دکتر استفانو مانیو نيز گفت «متاسفانه در ایتالیا هر سال 50 هزار زن به این سرطان مبتلا می شوند که 30 درصد این افراد می توانستند با تغذیه سالم و ورزش از ابتلا به آن پیشگیری کنند.»
در ایتالیا شمار زیادی از مبتلایان به این بیماری را دختران و خانم های جوان تشکیل می دهند.
یک خانم جوان ایتالیایی گفت «من 31 سال دارم. وقتی 25 سالم بود به بیماری مبتلا شدم که خوشبختانه به خاطر تشخیص زود هنگام و مراقبت های اولیه کاملا درمان شدم. اینجا امروز من و شمار دیگری از زنانی که به نوعی درگیر این بیماری بودند با پوشیدن لباس صورتی تجربه های خودمان را به دیگران منتقل می کنیم.»
یک خانم دیگر ایتالیایی نيز گفت «من 47 سالم هست. دو سال پیش مبتلا به این سرطان شدم و بعد از 15 ماه مداوا شدم. سفارشی که می تونم به همه خانم ها داشته باشم این است که حتما معاینه ها و کنترل های منظم سالانه را انجام دهند.»
آمار ها نشان می دهد در ایتالیا از هر 8 زن یک نفر به سرطان سینه مبتلا می شود.
مسئولان بهداشتی ایتالیا تلاش می کنند تا به چنین ابتکار عمل هایی زنان را به پیشگیری از ابتلا به این بیماری خطرناک تشویق کنند.

خواندن 20 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.