آخرین اخبار

آخرین اخبار (8105)

دوشنبه, 30 مهر 1397 ساعت 07:43

سرطان خوش‌خیم غدد بزاقی را بشناسید

نوشته شده توسط

کلینیک امید تهران: بسیاری از افراد اهمیت توجه به بهداشت دهان و دندان را تنها از آن جهت می‌دانند که بیماری‌های دهان و سلامت دندان‌ها بررسی شود اما رعایت بهداشت دهان و مراجعات منظم می‌تواند کمک کند بسیاری از مشکلات قابل پیشگیری، از جمله مشکلات غدد بزاقی کشف، بررسی و درمان شوند.
بسیاری از افراد اهمیت توجه به بهداشت دهان و دندان را تنها از آن جهت می‌دانند که بیماری‌های دهان و سلامت دندان‌ها بررسی شود اما رعایت بهداشت دهان و مراجعات منظم می‌تواند کمک کند بسیاری از مشکلات قابل پیشگیری، از جمله مشکلات غدد بزاقی کشف، بررسی و درمان شوند.
غدد بزاقی بخشی از سیستم گوارشی محسوب می‌شوند. به این معنا که غذا از بدو ورود به دهان با ترشحات بزاقی روبرو می‌شود. بزاق بخش کوچکی از هضم را انجام می‌دهد. همچنین نقش محافظتی از مخاط را برعهده دارد. البته نقش فرعی بزاق مانند کمک به صحبت کردن و کارکرد مناسب بلع و دهان را نباید از نظر دور داشت.
غدد بزاقی به دو نوع اصلی و فرعی تقسیم می‌شوند. غدد بزاقی اصلی شامل بناگوشی، پاروتید، تحت فکی و زیرزبانی است. همچنین غدد بزاقی فرعی ریز و به تعداد فراوان نیز وجود دارند که در سراسر دهان تا قسمت فوقانی حلق به صورت پراکنده پخش شده‌اند. از آنجا که غدد بزاقی نقش مهمی در دهان ایفا می‌کنند، بیماری‌های آنها می‌تواند برای فرد بسیار مشکل‌ساز باشد. بیماری‌های غدد بزاقی تحت عنوان بیماری‌های خوش‌خیم و بدخیم طبقه‌بندی می‌شوند.

بیماری‌های خوش‌خیم غدد بزاقی
عفونت غدد بزاقی: شایع‌ترین بیماری‌ خوش‌خیم در غدد بزاقی عفونت‌های مربوط به این غدد است. در این بیماری غده یا غدد بزاقی درگیر، دردناک، متورم و ملتهب می‌شود. عفونت غدد بزاقی معمولا در افرادی رخ می‌دهد که به بیماری‌های زمینه‌ای مبتلا هستند. عفونت غدد بزاقی در افراد سالم بسیار نادر است. بیماری‌ زمینه‌ای ممکن است وجود سنگ در غدد بزاقی، انسداد در مجرای غدد بزاقی یا ابتلای فرد به بیماری‌های دیگری مانند دیابت، سرطان یا ضعف سیستم ایمنی باشد که در اثر کهولت سن یا بیماری خاص ایجاد می‌شود، اما درمان عفونت بسیار آسان است و با تجویز آنتی‌بیوتیک و تحت نظر گرفتن بیمار برطرف خواهد شد. عفونت‌هایی که باکتریایی هستند ممکن است با تب همراه باشند.

سنگ غدد بزاقی: بیماری دیگری که اغلب در سالمندان مشاهده می‌شود، سنگ غده بزاقی است. این بیماری خوش‌خیم است. سنگ‌ها معمولا غدد تحت فکی را درگیر می‌کنند. علت خاصی برای این بیماری یافت نشده ولی احتمال دارد که بالا بودن اسیداوریک خون باعث وجود سنگ غدد بزاقی شود.

مطالعات نشان داده برخلاف اینکه سنگ‌ها از نوع کلسیمی هستند، بالا بودن میزان کلسیم خون تاثیری در بروز این عارضه ندارد. سنگ غدد بزاقی باعث درد، تورم و بزرگی غده می‌شود. البته این حالت معمولا به دنبال خوردن غذاهای ترش ایجاد می‌شود. غذاهای ترش باعث ترشح زیاد بزاق می‌شوند و از آنجا که سنگ‌ها باعث انسداد می‌شوند، بزاق در غده محبوس شده و موجب تورم و درد می‌شود.

البته غذاهای ترش برای افرادی که سابقه سنگ‌سازی غده بزاقی دارند از عود مکرر سنگ جلوگیری می‌کند چون ترشح زیاد بزاق باعث شستشوی داخل حفره غده می‌شود. درمان بیماری، خارج کردن سنگ است. این کار با سنگ‌شکن انجام می‌شود. در مواقعی که سنگ‌ها متعدد و عودکننده هستند، غده بزاقی بیمار با جراحی برداشته می‌شود. لازم به ذکر است خارج کردن چند غده بزاقی تاثیری در میزان ترشح بزاق ندارد و بیماران دچار مشکل نمی‌شوند.

خشکی دهان: خشکی دهان نیز مشکل دیگری است که بعضی از بیماران دچار آن می‌شوند. خشکی دهان ناشی از اختلال در کارکرد غده بزاقی است. بیماران مبتلا به نشانگان شوگرن (اختلال در عملکرد سیستم ایمنی بدن و غدد درون‌ریز)، بیمارانی که ید رادیواکتیو دریافت می‌کنند و بیمارانی که به‌دلیل بیماری‌های بدخیم دوز بالای اشعه رادیواکتیو دریافت می‌کنند ممکن است دچار تحلیل غده بزاقی و کاهش عملکرد در ترشح بزاق شوند. البته بعضی از داروها نیز ممکن است باعث کاهش ترشح بزاق و خشکی دهان شوند. در این مواقع بیمار بهتر است با پزشک خود صحبت کند. شاید لازم باشد داروی جایگزینی تجویز شود. افرادی که دچار خشکی دهان هستند بهتر است بطری آب همراه داشته باشند و هرازگاهی جرعه‌جرعه بنوشند. گاهی اوقات آدامس‌های بدون قند نیز به ترشح بیشتر بزاق کمک می‌کند.

تومورهای خوش‌خیم: بیشتر تومورهای بزاقی خوش‌خیم هستند. شایع‌ترین محل آن در غدد بناگوشی است. بیماران با شکایت بزرگی توده در یک طرف بناگوش مراجعه می‌کنند. تومور‌های خوش‌خیم مشکل‌ساز نیستند (البته اثبات خوش‌خیمی تومور بعد از انجام نمونه‌برداری توسط پزشک است) و با جراحی می‌توان آنها را خارج کرد. جراحی، تومور را ریشه‌کن می‌کند.

تومورهای بدخیم غدد بزاقی: تومورهای دیگری هم وجود دارند که علائم پرسروصداتری غیر از بزرگی و تورم دارند. تومورهایی که باعث فلج عضلات و اعصاب صورت می‌شوند، معمولا بدخیم هستند. هر گونه بزرگی و تورم به شکل محدود در ناحیه غدد بزاقی را باید جدی گرفت. چنین تومورهایی نیاز به نمونه‌برداری دارند. انجام جراحی روی غدد بناگوشی به‌دلیل نزدیک بودن به عصب گوش بسیار حساس است. در صورتی که اندازه تومور کوچک باشد به راحتی و بدون آسیب به اعصاب اطراف خارج می‌شود ولی در صورتی که بیمار دیر مراجعه کند و تومور بزرگ شود، احتمال درگیری عصب وجود دارد و اگر عصب صورتی برداشته شود، فلج صورت اتفاق می‌افتد.

غدد بزاقی کودکان هم بیمار می‌شود: بیماری‌های مربوط به غدد بزاقی در هر سنی ممکن است دیده شود. یکی از بیماری‌های شایع در کودکان درگیری غدد بزاقی بناگوشی است. درگیری غدد بزاقی بناگوش در بیماری اوریون دیده می‌شود. اوریون فقط یک بار در طول زندگی اتفاق می‌افتد و این عارضه یک بار باید در کودکان دیده شود ولی گاهی اوقات والدین، کودک را به‌دلیل عود مکرر بزرگی غدد بزاقی به پزشک ارجاع می‌دهند. این حالت معمولا خوش‌خیم است و نیاز به درمان خاصی ندارد. مشکل بیشتر کودکان با رسیدن به سن بلوغ برطرف می‌شود. در کودکان تومورهای غدد بزاقی دیده می‌شود ولی بیشتر آنها خوش‌خیم هستند و اگر هم بدخیم باشند نوع خطرناکی نیستند.
همه افراد باید توجه کنند، بیماری‌های خوش‌خیم غدد بزاقی قابل‌پیشگیری هستند. توجه به بهداشت دهان و مراقبت‌های لازم، مراجعه زودرس به پزشک در صورت دیدن هر نوع تورم و توده داخل دهان و اطراف گوش و زیر فک و مصرف کافی مایعات مانع بروز بیماری‌های خوش‌خیم می‌شود اما استعمال سیگار یکی از مهم‌ترین مواردی است که می‌تواند منجر به بروز بیماری‌های بدخیم در بزاق شود.

دوشنبه, 30 مهر 1397 ساعت 07:41

همه چیز درباره سرطان مری که باید بدانید

نوشته شده توسط

کلینیک امید تهران: مری بعد از دهان اولین گذرگاه مواد غذایی به بدن است که ممکن است دچار بیماری های مختلفی شود. برخی از این بیماری ها از عوامل عفونی مثل ویروس ها ناشی می شود. شیوع سرطان مری در ایران بیشتر از سایر نقاط دنیاست. برای دانستن چرایی و راه های مقابله با سرطان مری با دکتر رزیتا علیزاده شالچی فوق تخصص بیماری های گوارش و عضو انجمن متخصصین گوارش ایالات متحده آمریکا گفت و گو کرده ایم و دکتر شالچی به این پرسش پاسخ داده است که آیا ممکن است من هم دچار سرطان مری شوم؟

علل ابتلا
مری بعد از دهان اولین گذرگاه مواد غذایی به بدن است که ممکن است دچار بیماری های مختلفی شود. برخی از این بیماری ها از عوامل عفونی مثل ویروس ها ناشی می شود، ویروس «هرپس» و «سیتومگالوویروس» از جمله این ویروس ها هستند که منجر به زخمی شدن مری می شوند به گونه ای که ابتلا به آن بلع دردناک را ایجاد می کند.
این عفونت ها بیشتر در افرادی که دچار ضعف ایمنی هستند مشاهده می شود. بعضی از بیماری های مری در اثر رفلاکس اسید معده به وجود می آیند که متاسفانه بسیار شایع است و منجر به عوارضی مانند ازوفاژیت یا التهاب مری می شود.
التهاب مری در درازمدت می تواند زمینه ساز سرطان شود. مری ممکن است دچار آشالازی شود. آشالازی به معنی تنگی انتهای مری است که باعث احساس گیرکردن غذا بعد از بلع می شود و با روش های آندوسکوپیک یا جراحی قابل درمان است.
توده های خوش خیم و بدخیم مری نیز به طور شایعی در افراد دیده می شوند. توده های خوش خیم معمولا بدون علامت اند و نیاز به درمان خاصی ندارند ولی توده بدخیم یا سرطان مری در صورت تشخیص زودرس قابل درمان و کنترل است.
اما علت ابتلا به سرطان مری چیست؟ علل مختلفی مطرح هستند. سیگار و مصرف نوشیدنی الکلی از عوامل مهم ایجاد سرطان مری هستند. آن دسته از مواد غذایی که حاوی مواد نگهدارنده اند می توانند زمینه ساز سرطان مری شوند. برخی ترشی های صنعتی نیز که متاسفانه به طور شایعی در کشور استفاده می شوند می تواند عامل سرطان باشند که بهتر است به جای آن ها از سبزیجات و میوه های تازه استفاده شود.
 نوشیدن چای بسیار داغ که در کشور ما رایج است می تواند منجر به سرطان مری شود. مصرف زیاد گوشت قرمز نیز از عوامل سرطان زا به شمار می رود. کمبود برخی از املاح و ویتامین ها مثل سلینوم، روی و اسید فولیک نیز نیاز به درمان دارد تا زمینه ساز سرطان مری نشوند. چاقی و رفلاکس اسید معده از عوامل مهم ابتلا به سرطان مری به شمار می آیند.
همان طور که ذکر شد رفلاکس اسید معده با ایجاد التهاب مری می تواند منجر به نوعی سرطان مری شود که در حال حاضر شایع ترین نوع سرطان مری است. سرطان مری همچنین در برخی خانواده ها وابسته به عوامل ژنتیکی نیز هست.

عوامل تسریع دهنده و پیشگیرانه
هر قدر عوامل سرطان زا تماس بیشتر و طولانی تری با بدن داشته باشند احتمال ایجاد سرطان بیشتر است. مثلا در فردی که سال ها دچار رفلاکس اسید بوده میزان خطر بیشتر است از کسی که فقط به مدت زمان کمتری دچار آن شده است. یا در کسانی که بیش از یک عامل خطرزا (مثل مصرف سیگار، الکل، رفلاکس اسید و کمبود املاح را با هم داشته باشند امکان ابتلا بیشتر از کسانی است که فقط دچار چاقی هستند.
مصرف کافی سبزیجات، میوه ها، ویتامین ها و پرهیز از عوامل سرطان زا می تواند در پیشگیری از سرطان مری موثر باشد. روش های دیگر کاهش خطر مثل قطع مصرف سیگار، کاهش مصرف گوشت قرمز، ترشیجات و مواد غذای حاوی مواد نگهدارنده را نیز باید در نظر گرفت. همان طور که ذکر شد، کنترل جدی رفلاکس اسید معده می تواند منجر به کاهش شیوع سرطان مری شود.

شیوع سرطان مری در شمال کشور
متاسفانه سرطان مری در شمال ایران شایع تر از بسیاری از مناطق جهان است. عوامل متعددی برای این موضوع شناسایی شده اند از جمله کمبود برخی املاح در خاک و عادات غذایی اهالی، مثل مصرف مواد غذایی دودی و نمک سود. طی سال های اخیر بررسی های زیادی درباره شیوع سرطان مری در این منطقه انجام شده است. اکنون تعداد زیادی از سرطان ها با تشخیص زودرس درمان می شوند و افزایش آگاهی مردم در تشویق آن ها به پرهیز از عوامل سرطان مری موثر بوده است.

 سونامی در شمال
سرطان های دستگاه گوارش و به خصوص سرطان مری در شمال کشور، از مهم ترین علت های مرگ و میر ناشی از سرطان است. شمال ایران علاوه بر این که از نقاط منطبق یافته بر کمربند سرطان مری است، یکی از کانون های سرطان مری در جهان محسوب شده و در شمال شرق ایران مانند ترکمن صحرا به حداکثر مقدار می رسد. سرطان مری معمولا در مراحل پیشرفته ظاهر می شود به طوری که در نیمی از بیماران هنگام تشخیص، بیماری موضعی پیشرفته داشته است.
خانواده هایی که در مناطق پرشیوع سرطان مری بودند، مصرف میوه ها و سبزیجاتشان نسبت به خانواده هایی که در مناطق شیوع کم بودند بسیار پایین بوده است. مصرف بیشتر سبزیجات خام خطر ابتلا را تا ۴۰-۵۰ درصد کاهش می دهد.
بروز سرطان در مناطق روستایی بیش تر است؛ شیوع بالای سرطان مری با نوع غذایی محدود در مناطق شرقی دریای خزر به ویژه در دشت ترکمن مشاهده شده است. همچنین تغییرات سیستماتیک جغرافیایی آن ها تاثیر خاص در بروز سرطان های مری و معده در سراسر منطقه خزر و به ویژه در مناطق با خطر بالا در مناطق شرقی گلستان دارد.
طبق شواهد زمین شناسی پزشکی، شاید نهشته های لسی استان گلستان را بتوان به دلیل تاثیر کانی های رسی بر چرخه بیوشیمایی، وجود سیلیس بالا در ترکیبات شیمیایی نهشته های لسی و ارتباط مستقیم اندازه دانه ها را به عنوان اتیولوژی شیوع سرطان مری در نظر گرفت.

آمارها
میزان ابتلا به سرطان مری در کشورهای مختلف متفاوت است. حتی در کشورمان هم این تفاوت محسوس است. برای اطلاع از میزان ابتلا این آمارها را مطالعه کنید.
۴۵۶ هزار: در سال ۲۰۱۲، بیماری سرطان مری هشتمین سرطان در دنیا از نظر بیشترین تعداد وقوع بوده که در طول آن سال ۴۵۶ هزار نمونه جدید مشاهده شد. این بیماری منجر به ۴۰۰ هزار مرگ شد که این عدد در سال ۱۹۹۰، ۳۴۵ هزار مرگ بود.
براساس پژوهش انجام شده در مرکز تحقیقات گوارش و کبد کشور، هر سال حدود ۵۸۰۰ نفر به خاطر سرطان مری در کشور فوت می کنند. براساس همین پژوهش این آمار هر سال در حال افزایش است.
۱۰۹ نفر در هر ۱۰۰ هزار نفر، آمار ابتلای مردان در گلستان و شمال به سرطان مری است. این آمار بیش از متوسط جهانی است و نگرانی در مورد ابتلای مردان استان های شمالی کشور به سرطان را افزایش داده است.
۱۷۴ در هر ۱۰۰ هزار نفر، تعداد زنانی است که در شمال و استان گلستان به سرطان مری مبتلا می شوند. در شمال کشور میزان ابتلای زنان به سرطان مری فاصله معناداری با مردان دارد که در سال های اخیر با آموزش در آستانه کاهش است.
مطالعه ها نشان می دهند که در دهه های اخیر سرطان مری در آسیای میانه و چین رو به کاهش است. به طوری که در چین تا حدود ۵۰ درصد از بروز این سرطان کاسته شده است. این کاهش با نسبت کمتری در آفریقا و اروپا هم دیده می شود.

دوشنبه, 30 مهر 1397 ساعت 07:39

تولید ۲ داروی جدید سرطان در دانشگاه خواجه نصیر

نوشته شده توسط

کلینیک امید تهران: بلالایی گفت: ۲ داروی جدید سرطان پروستات تولید شده در پژوهشکده شیمی دانشگاه، طی یک یا ۲ ماه آینده آماده عرضه در بازار است.
 تولید ۲ داروی جدید سرطان در دانشگاه خواجه نصیربه گزارش ایران اکونومیست، سعید بِلالایی رئیس پژوهشکده شیمی دانشگاه صنعتی خواجه نصیر درباره فعالیت های پژوهشکده شیمی دانشگاه صنعتی خواجه نصیر گفت: فعالیت اصلی پژوهشکده تحقیق و پژوهش در حوزه داروهای نوین است؛ بخشی از داروهای نوینی که به بازار دارویی معرفی می شوند از خانواده ترکیباتی به نام پپتیدها هستند و به ازای هر گرم ماده موثره قیمتی بسیار بالا در حدود 1500 تا 2000 یورو دارند.

وی افزود: به دلیل قیمت بالای این مواد، این پژوهشکده برای اولین بار در ایران و با هدف تولید مواد موثره پپتیدی، کارآفرینی و تربیت نیروهای زبده تاثیرگذار در صنایع دارویی کشور تاسیس شد و تاکنون موفق به تولید چندین قلم از مواد موثره داروهای پپتیدی در داخل کشور شده است.
بلالایی اظهار کرد: پیش از این در زمینه تولید مواد موثره پپتیدی متخصص حرفه ای نداشتیم اما طی 8 سال گذشته موفق به تولید 12 قلم ماده موثره دارویی و 7 قلم ماده موثره رادیو داروهای پپتیدی شده‌ایم؛ این مواد ارزش بسیار بالایی دارند و قیمت هر میلی گرم آن در بازارهای جهانی دارو 400 یورو است.
رئیس پژوهشکده شیمی دانشگاه خواجه نصیر افزود: با وجود تلاش ما برای انتقال دانش فنی تولید دارو به شرکت های تولید کننده مواد اولیه دارویی، در برخی از موارد به دلیل سو مدیریت شرکت‌ها، این دانش فنی از کشورهای دیگر خریداری می‌شود و باعث صدمه زدن به مجموعه خواهد شد.
بلالایی بیان کرد: پژوهشکده شیمی به صورت سفارشی کار می کند و با ورود داروی جدید به بازار که معمولا قیمت بالایی دارد، از طرف شرکت ها سفارش ساخت آن به پژوهشکده داده می شود؛ در حال حاضر 2 داروی جدید سرطان پروستات از طرف شرکت پارسیزوتروپ به ما سپرده شده که طی یک یا 2 ماه آینده دارو آماده تحویل است.
رئیس پژوهشکده شیمی دانشگاه خواجه نصیر گفت: در حال حاضر 2 طرح پژوهشی مشترک با کشور آلمان داریم که تامین مالی آن از بنیادهای حمایت کننده تحقیق در کشور آلمان است، دانشجویان ما بخشی از کار تحقیقاتی را در داخل کشور و برخی را در کشور آلمان انجام می دهند.
بلالایی اظهار کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با فراهم کردن زیر ساخت های مورد نیاز برای فعالیت های پژوهشی می تواند در راستای کارآفرینی نقش بسیار موثر و تعیین کننده ای را ایفا کند، البته با دوراندیشی صورت گرفته کارگروه زیست فناوری برای تهیه مواد دارویی جدید در حال برنامه ریزی است.
وی گفت: به دلیل محدودیت های دانشگاه خواجه نصیر، توانایی حمایت مالی از پژوهشکده را ندارد و هزینه عمده فعالیت ها به صورت شخصی و بخشی از طریق موسسات مختلف یعنی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و موسسه تحقیقاتی علوم پزشکی کشور تامین می شود، همچنین شرکت پارس ایزوتروپ با پژوهشکده نهایت همکاری را داشته است.
رئیس پژوهشکده شیمی دانشگاه خواجه نصیر بیان کرد: در حال حاضر به دلیل محدودیت فضای آزمایشگاهی با مشکلات زیادی روبه رو هستیم،‌ برای نمونه برای ساخت یک ساختمان با متراژ مناسب در مجموعه دانشکده هوا و فضا به کمک خیرین نیاز داریم.
بلالایی اظهار کرد: در صورت فراهم شدن این مکان این مجموعه می تواند نقشی بسیار مهم و موثر در تحقیقات حوزه داروهای نوین داشته باشد و قادر خواهیم بود هر ماده موثره که از طرف شرکت های سازنده مواد اولیه دارویی به ما سفارش دهند را در کوتاه ترین زمان تولید کنیم؛ علاوه بر این با در اختیار داشتن دانش فنی آن در داخل کشور، وابستگی به کشورهای دیگر در این زمینه از بین برود.

دوشنبه, 30 مهر 1397 ساعت 07:37

مقابله با سرطان پیشرفته پستان به کمک نور درمانی

نوشته شده توسط

کلینیک امید تهران: متخصصان معتقدند استفاده از نور در مقابله با سرطان پستانی که در وضعیت متاستاز قرار دارد موثر است.
 دکتر «نالینیکانت کوتاگیری» از مرکز سرطانسینسیناتی  در ایالت اوهایوی آمریکا به مطالعه تاثیر استفاده از نور در از بین بردن سرطان پستان در وضعیت پیشرفته پرداخت که نشان‌دهنده فوائد نور درمانی در مقابله با این سرطان در مرحله متاستاز است.
طبق اعلام انجمن سرطان آمریکا، در بیماران مبتلا به سرطان پستان که در مرحله صفر یا یک قرار دارند نسبت پنج ساله افزایش طول عمر تقریبا ۱۰۰ درصد و این رقم برای بیمارانی که در مرحله دوم قرار دارند تقریبا ۹۳ درصد است. هرچند، برای بیمارانی که تومورهای سرطانی به دیگر قسمت‌های بدن گسترش پیدا کرده این چشم انداز مطلوب نیست. طبق اعلام این انجمن، احتمال افزایش پنج ساله طول عمر در این دسته از بیماران حدود ۲۲ درصد است.
سه روش اصلی مقابله با سرطان شامل عمل جراحی، اشعه درمانی و شیمی درمانی است. هرچند، عوارض جانبی این روش های درمانی حائز اهمیت است و زمانیکه تومورها گسترش پیدا می کنند، خطر سمی شدن بالاتر است. بر اساس این دلایل، محققان تلاش کرده‌اند تا روش‌های غیر سمی و جدیدی را ارائه کنند. یکی از این شیوه‌ها استفاده از نور به منظور فعال کردن داروهای ضد سرطان است.
در این بررسی، محققان به مطالعه روش‌هایی پرداختند که از نور می‌توان جهت فعال کردن داروهای حساس به نور استفاده کرد که سلول‌های سرطانی را از بین می‌برند و به سلول‌های سالم آسیبی نمی‌رسانند.متاستاز شدن سرطان پستان باعث می‌شود که نرخ عود کردن بیماری و مرگ ناشی از آن افزایش پیدا کند و در حال حاضر درمان اثربخشی برای مقابله با این سطح از بیماری وجود ندارد. به رغم وجود روش‌های درمانی جدیدتر، بسیاری از بیماران در برابر این بیماری تسلیم می‌شوند.
محققان در توضیح روش نور درمانی برای مقابله با سرطان پستان اظهار داشتند: داروی حساس به نور که غیر سمی است به بافت‌های مشخصی فرستاده می‌شوند که با نور فعال شده و موجب ازبین رفتن سلول سرطانی می‌شود.با این وجود محققان تاکید دارند که در نور درمانی نیز محدودیت‌هایی وجود دارد.

کلینیک امید تهران: مشاور امور بانوان آموزش و پرورش فارس تاکید کرد که با هدف حفظ و ارتقا سلامت بانوان به دلیل تاثیرگذاری وسیع آن بر سلامت خانواده و جامعه، باید بانوان ملزم به شرکت در طرح‌های غربالگری بیماری‌های خاص باشند.
طاهره بی‌نیاز در گفت و گو با ایسنا منطقه فارس، خاطرنشان کرد: به‌رغم اطلاع‌رسانی از زمان و مکان برگزاری طرح غربالگری اما هیچ آماری از میزان استقبال فرهنگیان زن استان برای شرکت در این طرح در دست نیست.
وی با اشاره به طرح‌های سالانه غربالگری برای فرهنگیان استان فارس بیان کرد: طرح غربالگری و دوره‌های ضمن خدمت ویژه بانوان فرهنگی فارس هر ساله برگزار می‌شود.
این مقام مسئول در آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه زنان فرهنگی فارس در دوره‌های ضمن خدمت آموزش‌هایی در خصوص سرطان سینه و رحم فرا می‌گیرند، افزود: بانوان فرهنگی به دلیل شرایط سنی تقریبا یکسان، توانایی خود مراقبتی دارند .
مشاور امور بانوان آموزش و پرورش فارس ابراز امیدواری کرد که همه فرهنگیان زن ملزم به شرکت در طرح‌های غربالگری بیماری‌های خاص نظیر سرطان سینه و رحم شوند.
بی‌نیاز به ساعات ورزش دانش آموزان دختر هم اشاره و اضافه کرد: در دوره متوسطه اول و دوم 2 ساعت ورزش هفتگی در نظر گرفته شده که تلاش می‌شود زمان آن بیشتر شود اما در دوره ابتدایی به دلیل کمبود مربی متخصص تربیت بدنی، خود معلمین دوره‌هایی ویژه تربیت بدنی را گذاشته‌اند.
مشاور امور بانوان آموزش و پرورش فارس همچنین با تاکید بر ارائه قرص آهن بین دانش آموزان دختر و قرص ویتامین D بین تمام دانش‌آموزان با برند ایرانی گفت: تاکنون موردی از عوارض قرص‌ها دیده نشده است.توصیه می‌شود که مصرف قرص آهن با نظارت مربی بهداشت مصرف شود.

دوشنبه, 30 مهر 1397 ساعت 07:32

20 درصد کودکان مبتلا به سرطان کشور تحت پوشش محک هستند

نوشته شده توسط

کلینیک امید تهران: مدیر عامل محک (موسسه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان ) اعلام کرد: بیمارستان محک با ظرفیت 100 تخت در مقابل 500 تخت سرطان اطفال در ایران، 20 درصد حجم درمان سرطان کودکان در ایران را برعهده دارد.
 آراسب احمدیان در نشست خبری در محل موسسه محک افزود: تاکنون محک 30 هزار و 300 پرونده برای کودکان مبتلا به سرطان در سراسر ایران و همچنین کودکان پناهنده افغانی در ایران باز کرده است و 6 هزار و 100 کودک مبتلا به سرطان با حمایت های این موسسه خیریه بهبود پیدا کرده اند.
به گفته او، موسسه محک در 39 بیمارستان در 17 استان کشور، مددکار داوطلب دارد که از اولین لحظه بیماری کودکان آنها را مورد حمایت قرار می دهند. این موسسه برای خانواده هایی که برای درمان فرزندشان به پایتخت می آیند اقامتگاه در نظر گرفته است. یک اقامتگاه با ظرفیت 87 نفر در دارآباد و اقامتگاهی دیگر با ظرفیت 24 نفر در خیابان ستارخان.
مدیرعامل محک اضافه کرد: حدود سه هزار بیمار در این بیمارستان ها در حال درمان هستند و آخرین تکنولوژی های تشخیصی درمانی برای درمان این بیماران مورد استفاده قرار می گیرد.
احمدیان گفت: امسال درخواست تشکیل مرکز تحقیقات محک را به طور رسمی به وزارت بهداشت ارائه دادیم و پروانه فعالیت مرکز تحقیقات در حال صدور است و امیدواریم این مرکز تا پایان امسال به طور رسمی کارش را شروع کند.
به گفته مدیرعامل محک، تاکنون 22 درصد کودکان در موسه محک بهبود پیدا کرده اند، 20 درصد فوت کرده و 58 درصد این کودکان تحت درمان قرار دارند.
وی اضافه کرد: این موسسه بالاترین امتیاز را در ممیزی استاندارد بین المللی NGO Benchmarking شرکت بازرسی بین المللی SGS را در دنیا از آن خود کرد.
احمدیان ادامه داد: غیر از ممیزی ها و حسابرسی های داخلی، ممیزی هایی هم در دنیا وجود دارد که به صورت داوطلبانه یا استانداردهای تشویقی هستند. موسسه محک از سال 1386 و به طور داوطلبانه خودش را در برابر ممیزی شرکت بازرسی بین المللی SGS قرار داد.
به گفته وی، محک با کسب امتیاز 97.5 درصد در ممیزی استاندارد بین المللی NGO Benchmarking شرکت SGS ، روی پله نخست در دنیا ایستاد و سازمان خیریه محک در میان 328 سازمان مردم نهاد که 24 سازمان از اروپا، 51 سازمان از آفریقا، 172 سازمان از قاره آمریکا و 81 سازمان از آسیا بودند، مقام نخست را به دست آورد.
موسسه محک در سال 1370 تاسیس شد و نزدیک به 27 سال است که به فعالیت های خیرخواهانه خود در زمینه حمایت و درمان کودکان مبتلا به سرطان و خانواده های آنها و همچنین کمک به همنوع می پردازد.

دوشنبه, 30 مهر 1397 ساعت 07:31

نوع تغذیه ای که احتمال سرطان را افزایش می دهد

نوشته شده توسط

کلینیک امید تهران: نوع تغذیه ای که احتمال سرطان را افزایش می‌دهد، شامل مواد غذایی مضر و ضد سرطان زایی مانند محصولات دارای بیسنفول ای، الکل، روغن هیدروژنه، قند و شکر معمولی، گوشت قرمز و... است.
 مصرف چه غذاهایی احتمال سرطان را افزایش می‌دهد؟ امروزه سرطان یکی از مخاطره آمیزترین بیماری‌ها به حساب می‌آید. اما شما می‌توانید با پیروی از نکات بهداشتی درست و سبک زندگی مناسب احتمال ابتلا به سرطان را تا ۵۰ درصد کاهش دهید. این آمار تعجب برانگیزی است. آشکار است که با وجود اهمیت رژیم غذایی درست و ورزش کافی در زندگی، این اعمال عدم ابتلای شما به سرطان در سراسر طول زندگی را تضمین نمی‌کنند. در ادامه با نوع تغذیه ای که احتمال سرطان را افزایش می‌دهد، آشنا می‌شوید.
سرطان بیماری معمولی است که جان صد‌ها هزار نفر را گرفته و ترکیب ژنتیکی قدرتمندی دارد. همچنین باید دانست که شاید ارتباط برخی از انواع سرطان (مانند ملانوما) با رژیم غذایی کلی افراد، ارتباطی حدأقلی است. اما باز هم باید دست کم بر جنبه‌هایی از جلوگیری از سرطان که به حقیقت تحت کنترل شما هستند، تمرکز کنید. پژوهشگران همیشه سرگرم توسعه بیش از پیش درمان‌های کارآمد شرایطی هستند که در تحقیقاتشان تحلیل می‌کنند. این تحقیقات شامل سرطان‌های مرگباری مانند ملانوما و افسردگی ناشی از مصرف اندک پروبیوتیک‌ها می‌شوند. سلامت دستگاه گوارش و تعادل مناسب پروبیوتیک‌های دل و روده مستقیماً بر سیستم ایمنی بدن و سلامت کلی بدن شما تأثیر می‌گذارند. وقتی روده شما به درستی عمل نمی‌کند، می‌تواند به مکان پرورش بیماری‌های سرطانی مرگبار تبدیل شود.
در هر صورت، در عین حال بیماران می‌توانند با مصرف غذا‌های درست، انتخاب بهترین مواد مغذی و مطالعه برچسب‌های غذا‌ها (به منظور کسب اطمینان از عدم وجود عناصر مخاطره آمیز) احتمال ابتلای خود به تعدادی از انواع خاص سرطان را کاهش دهند.
لازم به ذکر است که بسیاری از انواع معمول و مرگبار سرطان مربوط به دستگاه گوارش است. پس جای تعجب نیست که می‌توان خطر این انواع سرطانی را با انتخاب غذا‌های مناسب کاهش داد. بسیاری از غذا‌هایی که با خطر سرطان ارتباط بیشتری دارند به شدت با گسترش التهاب، کلسترول بالا، دیابت و حمله قلبی مرتبط هستند؛ بنابراین پیروی از این روش ایده خوبی برای تحدید آن‌ها به حساب می‌آید. همچنین پژوهش‌های علمی این توصیه عمده پزشکان را تأیید می‌کنند که ماندگاری یک رژیم پروبیوتیک طیفی گسترده برای تداوم سلامت شما ضروری است. پس در اینجا تعدادی از غذا‌هایی را که احتمال سرطان را افزایش می‌دهند، بررسی می‌کنیم:

۱. محصولات کنسروی
نوع تغذیه ای که احتمال سرطان را افزایش می دهد
اغلب محصولات ردیف کنسروی حاوی بیسفنول ای یا به اختصار BPA هستند. افرادی که در معرض استفاده بیش از حد بیسفنول ای هستند، اساساً احتمال سرطان مغز را در خود افزایش می‌دهند. درست است که امروزه، در نتیجه هشدار‌های بهداشتی مدرن، تعدادی از کنسرو‌های بدون بیسفنول ای نیز تولید می‌شوند. اما باید همیشه برچسب‌ها را جهت کسب اطمینان از فهرست عناصر سازنده و روش ساخت کنسرو مطالعه کنید. حذف بیسفنول ای از محصولات کار بسیار دشواری است. باید خاطر نشان ساخت که در میان محصولات کنسروی، کنسرو گوجه فرنگی و محصولات گوجه بدترین و خطرناکترین محصولات هستند. در این مورد خود محصولات کنسروی مشکل زا نیستند، بلکه مشکل این محصولات، "قوطی" آن‌هاست. هرچه میزان اشباع BPA افزایش یابد، شرایط سختتر می‌شود.

۲. روغن‌های هیدروژنیزه
شما احتمالاً تاکنون شایعاتی را درباره خطر روغن‌های هیدروژنیزه شنیده اید. پس دست کم گرفتن بهداشتی بودن واقعی آن‌ها امر بسیار دشواری است. بدن در ترمیم غشاء‌های سلولی از چربی‌ها استفاده می‌کند، بنابراین در واقع چربی غذایی مصرفی افراد به غشاء‌های سلولی شکل می‌دهد. روغن‌های هیدروژنیزه محصولاتی غیرطبیعی هستند و می‌توانند شکل غشاء‌های سلولی را به طور کامل تغییر دهند. از سوی دیگر، سرطان عبارت است از رشد مهار نشده سلول‌های غیرعادی؛ و روغن‌های هیدروژنیزه هم سلول‌های غیرعادی را ایجاد می‌کنند. پس از مصرف آن‌ها اجتناب ورزید.

۳. پاپ کورن تهیه شده در مایکروویو
پاپ کورن تهیه شده در مایکروویو
شاید شما نیز از افرادی هستید که عاشق ذرت مایکروویوی هستند، چون تعداد این افراد به طور روزافزونی در حال افزایش است. اما این محصول غذایی به ظاهر ساده به شدت سرطان زاست. خود کیسه ذرت در ردیف مواد شیمیایی قرار دارد که به سادگی هسته‌های ترکیده شده متخلخل را جذب می‌کند. ذرت ترکیده شده مصنوعی و در کره خیس شده نیز گاز‌های حاوی سم و مواد شیمیایی سرطان زایی مانند دیاستیل را منتشر می‌کنند.

۴. الکل
افرادی که بسیار بیشتر از میزان عادی الکل مصرف می‌کنند به طور خودکار احتمال سرطان، به ویژه سرطان سینه را در خود افزایش می‌دهند. در میان مواد مرتبط با ظهور سرطان، الکل تنها یک درجه پایینتر از تمباکو است.

۵. نوشابه
نوشابه
حتماً تاکنون از بهداشتی نبودن نوشابه اطلاع کافی به دست آورده اید. اما لازم است تکرار کنیم که نوشابه، در میان رنگ‌های شیمیایی و نوشیدنی‌های ذرتی پرقند، یکی از خطرناک‌ترین محصولات غذایی برای سلامت انسان است. این واقعیت که نوشابه‌ها سرشار از قند تصفیه شده هستند برای اثبات مشکل آفرین بودن آن کافی است. باید این نکته را نیز به مضر بودن نوشابه افزود که این ماده غذایی ابداً هیچ مواد مغذی به بدن نمی‌رساند. در واقع آن‌ها تمام آن مواد شیمیایی مضر را به بدن می‌رسانند، در حالی که فایده آن‌ها صفر است.

۶. شیرین کننده‌های مصنوعی
اگر چنین فکر می‌کنید که با تغییر رژیم غذایی خود می‌توانید از آسیب‌های مربوط به نوشابه در امان باشید، کاملاً اشتباه می‌کنید. شیرین کننده‌های مصنوعی، به ویژه آسپارتام، به شدت مخاطره آمیز و سرطان زا هستند. خود آسپارتام، به عنوان سم DKP، ممکن است متابولیزه باشد. به همین دلیل احتمال مشکل آفرین بودن اغلب رژیم‌های غذایی وجود دارد. بنابراین، در زندگی روزمره خود مراقب شیرین کننده‌های مصنوعی باشید.

۷. ماهی‌های پرورش ماهی
نوع تغذیه ای که احتمال سرطان را افزایش می دهد
در روزگار ما همواره به مردم توصیه می‌شود که ماهی مصرف کنند تا اسید‌های چرب امگا ۳ به بدن آن‌ها برسد. در نتیجه ذکر این نکته که اگر تحلیل کلی هزینه‌ها و فواید را در نظر بگیریم، ماهی‌های مزرعه‌ها در واقع سالمتر از گوشت قرمز نیستند، بسیار ناامید کننده به نظر می‌رسد.
وقتی تعداد فراوانی ماهی در چنین فضای اندکی قرار داده می‌شوند، کنترل گسترش بیماری‌های واگیردار به موضوعی حیاتی تبدیل می‌شود. به هر حال، پرورش دهندگان ماهی این کار را با استفاده از مواد شیمیایی سمی انجام می‌دهند. به این ترتیب سلامت مصرف کنندگان را به مخاطره می‌اندازند. محتوای مس ماهی سالمون نیز تنها وضعیت را وخیمتر می‌کند. در کل، مصرف ماهی‌های مزارع پرورش ماهی را محدود کنید.

۸. قند تصفیه شده (شکر + قند)
به همان اندازه که ممکن است شما قند را دوست داشته باشید، قند هم ماده‌ای است که به زبانی ساده، سلول‌های سرطانی را تغذیه می‌کند. می‌توان از دارو‌های دیابتی برای نابودی سلول‌های سرطانی استفاده کرد. این سلول‌ها باید مخاطرات قند تصفیه شده را در جنگ علیه سرطان ترسیم کنند.

۹. گوشت قرمز
نوع تغذیه ای که احتمال سرطان را افزایش می دهد
شما هنوز هم می‌توانید هر از گاهی گوشت قرمز مصرف کنید. اما در نظر داشته باشید که از دیدگاه توسعه بیماری سرطان، حتی خوردن "روزانه" مقداری اندک مشکلات بزرگی برای شما به وجود خواهد آورد. در این خصوص، به ویژه مراقب مخاطرات شدید گوشت قرمز تهیه شده در کارخانه‌ها باشید، چون بیماری‌های واگیردار در بین گاو‌ها را از طریق مواد شیمیایی سرطان را کنترل می‌کنند. پس به هر طریق ممکن از مصرف این قلم غذایی به شدت خودداری کنید.

۱۰. آرد تصفیه شده
آرد سفید از آرد تصفیه شده ساخته شده است. در حالی که این آرد فاقد فیبر و مواد مغذی ضروری است. این نان مواد مغذی کمتر  دارد، در واقع آرد تصفیه شده  یکی از دلایل اصلی برای بیماری‌هایی مانند چاقی و دیابت است. فرآیند تهیه آرد تصفیه شده در وهله اول می‌تواند مواد سرطان زای جدیدی را ایجاد کند. این واقعیت که قند تصفیه شده می‌تواند تومور‌ها و سلول‌های سرطانی را کم و بیش "تغذیه کند" نیز مسئله را بغرنجتر می‌کند؛ بنابراین حضور آرد تصفیه شده در لیست مواد غذایی "ناسالم"، قطعی است.

۱۱. ترشیجات و شوریجات
ارتباط بسیار محکمی در بین سرطان معده، دیگر سرطان‌های دستگاه گوارش و مصرف ترشیجات و شوریجات وجود دارد. نگهدارنده‌هایی که طول عمر این مواد غذایی را افزایش می‌دهند می‌توانند در بدن ساخته شوند و موجب صدمات جبران ناپذیری به DNA و RNA شما می‌شوند. کاملاً آگاهانه رفتار کنید.

۱۲. گوشت‌های فرآوری شده
گوشت فرآوری شده
اغلب گوشت‌های فرآوری شده ترکیب فراوانی از مخاطرات مرتبط با گوشت قرمز و ترشیجات و شوریجات را مدیریت می‌کنند. نگهدارنده‌های گوشت‌های فرآوری شده معمولاً به شدت سرطان زا هستند. احتمال اینکه خود گوشت‌ها هم با استفاده از مواد سرطان زا تولید شده باشند، وجود دارد. محصولات گاوی و گوسفندی فرآوری شده از قبیل: بیکن، سوسیس نمک زده، کالباس بولوگنا و دیگر انواع سوسیس‌ها از مخاطره آمیزترین گوشت‌های فرآوری شده هستند.

۱۳. سیب زمینی سرخ کرده (چیپس سیب زمینی)
نگهدارنده‌های چیپس‌ها یقیناً می‌توانند احتمال ابتلا به سرطان را در افراد افزایش دهند. محتوای نمک بسیار بالای چیپس سیب زمینی هم به شدت با انواع خاصی از سرطان از قبیل: سرطان معده مرتبط است. اما، به هر حال، فرآیندی هم که به منظور ترد کردن چیپس سیب زمینی انجام می‌شود، آکریلامید‌های سرطان زا را ایجاد می‌کند. این مواد یکی از ترکیبات سیگار‌ها هستند. یقیناً نمی‌خواهید که از این مواد مصرف کنید.بیشتر بخوانید: نوع تغذیه ای که در پیشگیری از سرطان نقش دارد
سخن پایانی
اینکه تاکنون چه رژیم غذایی داشته اید اصلاً مهم نیست، هرگز برای تنظیم حدأقلی (و یا حتی حدأکثری) روزمرگی کلی خود و کاهش فراوان خطر روبرو شدن با حتی یکی از انواع سرطان، دیر نیست. در اینجا همه چیز مربوط به دیسیپلین است. اگر بتوانید اتفاقات درون بدن خود را با اراده‌ای استوار کنترل کنید، برچسب‌ها را به دقت مطالعه کنید، به مصرف عناصر بهداشتی روی آورید و از مصرف ۱۳ قلم غذایی فوق اجتناب ورزید، پس اطمینان داشته باشید که سبک زندگی شما عاری از نگرانی روبرویی با هر نوع سرطان مرگباری خواهد بود.

دوشنبه, 30 مهر 1397 ساعت 07:30

تاثیردود تنباکو و توتون درسرطان مثانه

نوشته شده توسط

کلینیک امید تهران: جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری گفت: مواد شیمیایی موجود در دود تنباکو قلیان و توتون سیگار بسیار مضر و آسیب رسان است و باعث بروز انواع بیماری ها به ویژه سرطان مثانه در مصرف کنندگان اینگونه مواد می شود.
ناطقان: مهری مهراد افزود: شایعترین علامت سرطان مثانه وجود خون در ادرار است و گاهی اوقات نیز این بیماری باعث تکرر ادرار در طول شبانه روز می شود؛ اینها علایم هشداردهنده ای هستند و اگر فردی دچار این عوارض شد، باید سریعا به پزشک مراجعه کند.
وی ادامه داد: از آنجایی که گاهی هیچ علامتی برای ابتلا به سرطان مثانه وجود ندارد، تشخیص این بیماری برای چندین ماه یا سال به تعویق می افتد که این مساله سبب پیچیده تر شدن درمان بیماری می شود.
این پزشک در مورد روش درمان سرطان مثانه توضیح داد: برخی انواع سرطان های مثانه تمایل به عود مکرر دارند و اورولوژیست ممکن است برای کاهش دفعات عود، تصمیم به درمان تکمیلی بگیرد که به معنی تزریق مواد شیمیایی به داخل مثانه است که می تواند مانع پیشرفت این بیماری می شود.
مهراد در خصوص شیمی درمانی به عنوان روش درمان سرطان مثانه و موارد احتیاطی مرتبط با آن گفت: از آنجایی که مواد موجود در شیمی درمانی می تواند خطرناک باشد و دیگران را آلوده کند، بیماران باید برای دفع ادرار از یک توالت مخصوص استفاده کنند و پس از دفع با دقت دستان خود را شست و شو دهند.
جراح و متخصص کلیه و مجاری ادرار به مصرف زیاد آب و نوشیدنی ها به عنوان راه پیشگیری از بروز سرطان مثانه اشاره کرد و افزود: با ادرار بسیاری از مواد شیمیایی مضر از بدن دفع می‌شود؛ بنابراین بهتر است با نوشیدن مقدار زیاد مایعات به ‌ویژه آب و مایعات سالم از بروز سرطان مثانه جلوگیری شود.
وی یادآور شد: همچنین مصرف میوه‌ها و سبزیجات با برگ سبز و تازه و همچنین پرهیز از موادغذایی ناسالم مانند فست فودها تا حد زیادی از ابتلا به امراض و انواع سرطان‌ها ازجمله سرطان مثانه جلوگیری می‌کند.
در ایران شیوع سرطان مثانه در بین سرطان‌های ادراری رتبه اول و در کل سرطان‌ها سوم است و این بیماری 2 تا 2 و نیم برابر در مردان شایعتر است اما در مناطقی که مصرف سیگار و مواد دخانی در بین زنان رواج یافته نیز در حال شیوع یافتن است.

کلینیک امید تهران: در نشستی با حضور معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به پایین آمدن سن بروز سرطان پستان، بر آموزش همگانی جهت ارتقای سطح سلامت بانوان و تدوین راهنما و دستورالعمل استاندارد برای آموزش در این راستا تاکید شد.
به گزارش ایسنا، همزمان با پنجمین روز از هفته ملی سلامت بانوان نشستی با حضور دکتر خدادوست معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر اکبری رییس مرکز تحقیقات سرطان و جمعی از مسوولان و صاحب‌نظران در مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه برگزار شد.
در این جلسه جایگاه سلامت بانوان در استحکام نهاد خانواده و جامعه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با اشاره به ارتقای سطح آگاهی بانوان در مورد سرطان‌های زنان به ویژه سرطان پستان به عنوان یک امر مهم و ضروری تاکید شد. برای افزایش اثربخشی این آگاهی‌ها باید آموزش‌ها به صورت همگانی و با مشارکت تمامی دستگاه‌ها در سطح جامعه صورت گیرد.
براین اساس مقرر شد به عنوان پایلوت، برنامه آموزش و معاینات بالینی در رابطه با سرطان پستان در کلیه مراکز خدمات جامع سلامت، خانه‌ها و پایگاه‌های سلامت در سطح شهرستان شمیرانات برای بانوان انجام پذیرد و در صورت موفق بودن طرح در سایر نقاط شهر تهران نیز به اجرا درآید. اجرای موفق این برنامه در گروی هماهنگی و همکاری بین بخشی با تمامی دستگاه‌های ذینفع نظیر شهرداری، فرمانداری و سازمان‌های غیر دولتی است.
در این نشست مقرر شد با تعیین کمیته علمی و اجرایی و تعریف جمعیت هدف برنامه، محتوای علمی برای آموزش بانوان در زمینه سرطان پستان تهیه و تدوین شود. در این مرحله حداقل ۷۰ درصد جامعه هدف باید تحت پوشش برنامه قرار گیرند و موارد نیازمند به پیگیری به سطوح بالاتر برای دریافت خدمات تخصصی ارجاع داده شوند. همچنین مقرر شد برای ارزیابی اثربخشی برنامه کمیته ارزیاب داخلی و خارجی تعیین شود.

دوشنبه, 30 مهر 1397 ساعت 07:27

مواد غذایی مبارز ، آماده جنگ با سرطان

نوشته شده توسط

کلینیک امید تهران: سرطان بیماری خطرناکی است که می‌توان با مصرف برخی مواد غذایی مناسب به جلوگیری از آن پرداخت.
سرطان بیماری ترسناکی است که منجر به رشد غیرطبیعی سلول‌ها در بدن می‌شود.
براساس گزارش «فودایت‌سیو»، علت‌های شناخته‌شده‌ای برای ابتلا به سرطان وجود دارد که از جمله آن می‌توان به ویروس‌ها، سیگار کشیدن، مواد شیمایی، آفتاب‌سوختگی و نوشیدن الکل اشاره کرد.
همچنین افزایش وزن نیز خطر ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد و کاهش وزن با غذاهای طبیعی شما را از این بیماری حفظ می‌کند.
از طرفی مواد غذایی حاوی آنتی‌اکسیدان، مواد معدنی و ویتامین‌ها با سرطان مبارزه می‌کنند. خوردن روزانه این مواد غذایی ممکن است از شما در برابر سرطان محفاظت کند.
برخی مواد غذایی که با سرطان‌های مختلف مبارزه می‌کنند، در زیر آمده است.

آلیوم
سیر یکی از بهترین منابع آلیوم است. آلیوم دارای اثرات ضد تومور و ضد میکروبی است و به جلوگیری از بیماری‌های قلبی عروقی نیز کمک می‌کند.
سیر همچنین باکتری «هلیکوباکتر پیلوری» را از بین می‌برد. این باکتری با سرطان معده مرتبط است.
این ماده غذایی ممکن است خطر ابتلا به سرطان‌های روده بزرگ، مری، پانکراس و پستان را کاهش ‌دهد.
برای بهتر نتیجه گرفتن، یک حبه سیر را پوست کنده، ریز ریز کنید و به مدت 15 دقیقه کنار بگذارید و سپس در پختن غذاها از آن استفاده کنید یا آن را با آب ببلعید.

گلوکوزینولات
سبزیجات «کروسیفره» مانند کلم، کلم‌پیچ، گل‌کلم و کلم بروکلی شامل گلوکوزینولات هستند. این آنزیم‌های فعال شبیه به «سولفورافان» هستند زیرا آنها از طریق روده عبور می‌کنند. همچنین سولفورافان با باکتری هلیوباکتر پیلوری مبارزه کرده و آلاینده‌های محیطی را رفع می‌کند.
این سبزیجات به ویژه بروکلی خطر ابتلا به سرطان‌های پروستات، ریه، روده بزرگ، سینه، مثانه، کبد، گردن، دهان، مری و معده را کاهش می‌دهد.
برای نتیجه بهتر، بروکلی را بخارپز کرده و به سیر و روغن زیتون اضافه کنید. این نوع رژیم روزانه نه تنها باعث کاهش وزن سالم شما می‌شود بلکه یک روش خوشمزه برای مبارزه با بسیاری از سرطان‌هاست.

لیکوپین
لیکوپین کاروتنی است که دارای یک رنگ قرمز روشن است. به نظر می‌رسد لیکوپین برای کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات مفید است. علاوه بر این، لیکوپین رشد سلول‌های سرطانی سینه، ریه و مخاط رحم را در آزمایش‌های آزمایشگاهی متوقف می‌کند.
گوجه‌فرنگی یک منبع فوق‌العاده از لیکوپین است. پس بنابراین کمی گوجه‌فرنگی را به بروکلی و سیر اضافه و میل کنید.
از دیگر منابع لیکوپین می‌توان گواوا، هندوانه، پاپایا، گریپ‌فرود، فلفل دلمه‌ای قرمز پخته، مارچوبه پخته، کلم قرمز، انبه و  هویج پخته را نام برد.

صفحه1 از579