شنبه, 21 فروردين 1395 ساعت 08:18

سلام به زندگی پس از 3 بار خداحافظی

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کلینیک امید تهران:این نوجوان 19 ساله سه بار همنفس مرگ شد و تا یک‌قدمی خداحافظی با زندگی پیش رفت، اما باز هم تسلیم نشد و در ثانیه‌های آخر در مقابل چشمان حیـــرت‌زده پزشکان و والدینش گل پیروزی را وارد دروازه زندگی کرد و مرگ را شکست داد.
جسیکا مورگان سه سال پیش در اثر ابتلا به سرطان پیش‌رونده در بیمارستان بستری شد و تحت عمل جراحی و شیمی درمانی قرار گرفت، پزشکان به خانواده‌اش اعلام کردند بیماری بر او غالب شده و هیچ امیدی به درمانش نیست اما تقدیر به گونه‌ای دیگر برای جسیکا رقم خورد و او با روحیه قوی که اطرافیانش همیشه درباره آن صحبت می‌کنند، باز هم نشان داد می‌توان غیر ممکن‌ها را به ممکن تبدیل کرد.
مادر این نوجوان پرتغالی می‌گوید باور دارم که نمی‌توان نسخه سرنوشت را حتی در ناامیدانه‌ترین و تاریک‌ترین لحظه‌ها برای دیگران پیچید. جسیکا به علت ابتلا به بیماری سرطان تحت عمل جراحی قرار گرفت و دچار ایست قلبی و تنفسی شده و به کما رفت و پزشکان اعلام کردند بازگشت او به حیات و پدیدار شدن علایم زندگی در او تقریباً غیرممکن است، اما در کمال حیرت و ناباوری متخصصان او به زندگی بازگشت.
 5 ماه بعد جسیکا باز هم به علت گسترش شدید بیماری دچار ایست قلبی شد و تحت مراقبت‌های ویژه قرار گرفت باز هم علایم حیاتی در او ناپدید شد و پزشکان مرگ او را اعلام کردند اما دخترم نمی‌خواست از پیش ما برود و از آخرین توان‌هایش استفاده کرد تا به زندگی دوباره سلام بگوید. سه ماه پیش وقتی نتایج آزمایش‌ها نشان داد که دیگر ادامه شیمی درمانی فایده ندارد، توان و قدرت جسیکا باز هم به میدان نبرد، رونقی تازه بخشید و گزارش‌های پزشکی نشان داد نتایج شیمی درمانی باعث تغییراتی در روند بیماری شد و فعالیت سلول‌های سرطانی تقریباً متوقف شده است. این ماجرا به ما نشان داد حتی در تاریک‌ترین لحظات زندگی نیز می‌توان به روزنه‌ای از امید دل خوش کرد و امید به بازگشت شادی داشت.

غربالگری   سرطان     آنکولوژی   شیمی درمانی   فودازی   رادیوتراپی   پرتودرمانی

خواندن 1479 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.