سه شنبه, 13 آذر 1397 ساعت 12:22

شانس ابتلا به سرطان پستان حتی بدون سابقه خانوادگی وجود دارد

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دکتر فودازی با اعلام اینکه ابتلا به سرطان پستان حتی بدون سابقه خانوادگی می تواند زنان را تهدید  کند، گفت: حتی زنانی که هیچ یک از عوامل ابتلا به سرطان را ندارند در معرض خطر هستند.
دبیر انجمن رادیوتراپی و آنکولوژی ایران تاخیر در فرزند دار شدن پس از ازدواج، کاهش فعالیت، عدم شیردهی به فرزند، مصرف الکل، استعمال دخانیات، قرار گرفتن در معرض اشعه، داشتن سابقه خانوادگی و ... از عواملی عنوان کرد که در احتمال بروز سرطان پستان نقش دارند و گفت: اگر فردی هیچ یک از ریسک فاکتورها را نداشته باشد، نمی تواند به صورت صد درصد از ابتلا به سرطان پستاندر امان بماند زیرا بسیاری از فاکتورهای تاثیرگذار شناسایی و شناخته نشده اند.
وی با تاکید بر اینکه غربالگری به موقع نقش بسزایی در کشف سرطان در مراحل بسیار اولیه دارد، خاطرنشان کرد: آن دسته از زنانی که دارای سابقه خانوادگی هستند با رسیدن به سن چهل سالگی و سایر زنان از سنین 50سالگی به بعد باید به پزشک مراجعه و ماموگرافی انجام دهند. در هر سنی نیز باید با هر گونه شکی حتما به پزشک مراجعه کنند تا اگر فاکتورهای خطر  ابتلا به سرطان را داشتند در زمان معین تحت نظر پزشک باشند.
دکتر فودازی در خصوص وضعیت درمان سرطان پستان در ایران نیز گفت: تمام روش های درمان سرطان پستان در دنیا به نحو احسنت و علمی در ایران انجام می شود بنابراین نیازی به اعزام به خارج از کشور نداریم.

خواندن 48 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.