یکشنبه, 01 ارديبهشت 1398 ساعت 23:52

دو سوم بیماران سرطانی درمان قطعی می‌شوند

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دبیر انجمن رادیوتراپی و آنکولوژی ایران با اشاره به اینکه دو سوم بیماران سرطانی درمان قطعی می‌شوند،‌ گفت: 60 درصد از این بیماران در حین درمان نیاز به پرتودرمانی دارند.
حسین فودازی  در ارتباط با درمان سرطان در کشور و راهکارهای جدید رادیوتراپی اظهار داشت: درمان سرطان شامل موارد مختلفی همچون جراحی، پرتودرمانی و شیمی‌درمانی است که شیمی‌درمانی نقش کمتری نسبت به پرتودرمانی دارد و برخی از بیماران همزمان نیاز به هر سه نوع درمان دارند.
وی با بیان اینکه دو سوم بیماران سرطانی درمان قطعی می‌شوند و به چرخه خانواده بازمی‌گردند،‌گفت: بیماران درمان شده قادر خواهند بود فعالیت اجتماعی،‌اقتصادی و شخصی خود را در ادامه زندگی انجام دهند.
دبیر انجمن رادیوتراپی و آنکولوژی ایران ادامه داد: زمانی که صحبت از درمان سرطان می‌کنیم ذهنیت همه به سمت شیمی‌درمانی می‌رود در حالی که شیمی‌درمانی تنها جزئی از درمان سرطان به شمار می‌رود.
فودازی با بیان اینکه دو سوم بیماران مبتلا به سرطان که بیماری‌شان تشخیص داده شده در پروسه درمان نیاز به پرتودرمانی دارند و باید رادیوتراپی شوند گفت: با استفاده از اشعه یونیزان می‌توان سلول‌های سرطانی را از بین برد.
وی اعلام کرد: با استفاده از وسایل رادیوتراپی نوین اشعه یونیزان که نوعی اشعه آسیب‌رسان است بافت‌های زنده اطراف محل سرطانی را آسیبی‌ نمی‌زند و تنها بخش درگیر سرطان تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

خواندن 1068 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 02 ارديبهشت 1398 ساعت 08:55

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.