سه شنبه, 29 اسفند 1396 ساعت 10:39

سخنى در آستانه نوروز باستانى

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)


دست به دست هم دهیم برای مقابله با سرطان
 ما می توانیم 

 

 

ز کوی یار میآید نسیم باد نوروزی
از این باد ار مدد خواهی چراغ دل برافروزی
به صحرا رو که از دامن غبار غم بیفشانی
به گلزار آی کز بلبل غزل گفتن بیاموزی

بهار، فصل شکوفایی، فصل خیزش و رویش دوباره، فصل سبز تحول و تدبر و پرکشیدن با بال‌های عشق و امید است و همین نو شدن ها عاملی می شود تا ما نیز با هم با برنامه ریزی دقيق تر از گذشته و تلاش های مجدانه، گام هاى بلندترى در مسیر مبارزه با سرطان برداریم.
در سالی که گذشت كوشش هاى قابل تاملی از سوی همه مسئولان حوزه سلامت و به صورت خاص براى بیمارهاى صعب العلاجی مانند سرطان مشاهده شد. همه دست اندرکاران در حد توان و بضاعت با این تفکر که با کمترین امکانات و تجهیزات «ما می توانیم» در مقابله با این بیماری بایستیم؛ در مسیر مقابله قدم برداشتند و خوشحالیم که آمارها پاسخ این تلاشها را دادند.
در سال جدید همچنان تفکر مبارزه با سرطان و اینبار با تاکیدی بیشتر بر پیشگیری و خودآزمايى و تشخيص بموقع در اولویت کارهای بنده و همکارانم قرار خواهد گرفت و از اولین روز سال 97 این نوید را می دهیم كه با استعانت از پروردگار و همراهى شما عزيزان سال پربارترى را در مسیر مبارزه با سرطان در پیش خواهیم گرفت.
از تمامی مردم ایران می خواهیم تا با افزایش آگاهی، پیشگیری و حمایتگری دلسوزانه و هوشمندانه از بیماران سرطانی در این مسیر ناهموار ما را یاری کنند چرا که بی شک اگر در هر کاری دست به دست هم دهیم ما می توانیم بر خواسته مشتركمان كه كنترل سونامى آينده نظام سلامت يعنى " سرطان " است،جامه عمل بپوشیم.
رجای واثق دارم ایزد منان سال جدید را نقطه عطفی در عرصه سلامت ایران و ایرانیان قرار دهد و در این نوروز از سال نو، خاضعانه از ذات اقدس الهی،برای همه هم میهنان بویژه همکاران و همراهان خود، سالی سرشار از سلامت، سعادت، سخاوت ،سیادت، سرور و سروری در سایه سار الطاف حق آرزومندم.

                                                                                                                                   دكترحسین فودازی
                                                                                                                    دبیر انجمن رادیوتراپی و آنکولوژی ایران

 

خواندن 195 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 29 اسفند 1396 ساعت 14:26

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.