دوشنبه, 30 بهمن 1396 ساعت 09:03

کلینیک امید تهران به کلاه جلوگیری از ریزش مو در حین شیمی درمانی مجهز شد

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 دکتر فودازی از تجهیز کلینیک امید تهران به دستگاه DigniCap با هدف ممانعت از ریزش موی بیماران مبتلا به سرطان در حین شیمی درمانی خبر داد.

وی گفت: یکی از صدمات روحی جدی شیمی درمانی برای بسیاری از بیماران، ریزش مو است. DigniCap، دستگاه جدیدی است که ازدو سال پیش توسط FDA تایید شده و می تواند به پیشگیری از ریزش مو و کاهش نگرانی های بیماران کمک کند.

دکتر فودازی افزود: کلاه لاستیکی، متشکل ازسیلیکون ونئوبرن است که توسط آزمایشگاه پزشکی سوئدی Dignitana  ساخته شده و مشکل ریزش مو را در طی دوره درمان سرطان با سرد نگه داشتن پوست سر در طول شیمی درمانی حل می کند. دمای سرد حاصل از کلاه، جریان خون را در عروق خونی زیر پوست کاهش می دهد. این امر میزان داروی شیمی درمانی که به فولیکول های مو می رسد را کاهش داده و از ریزش مو می کاهد.

وی با اشاره به ویژگی منحصر به فرد این دستگاه گفت: در حال حاضر، انواع مختلفی ازکلاه سرد موجود است، بسیاری آنها در فریزر سرد شده سپس درحدود 30 دقیقه استفاده می شوند وبعد ازآن با یک کلاه سرد تازه جایگزین می شوند اما DigniCap با اتصال به یک واحد خنک کنندة جداگانه که کلاه را دردمای مناسب نگه می دارد، به آسانی قابل استفاده است.

دکتر فودازی از تایید این دستگاه توسط سازمان FDA آمریكا در تاریخ 8 دسامبر 2015 خبر داد و گفت:  درحال حاضردربیش از 50 كشوردر جهان دسترس بیمارانی كه شیمی درمانی برای آنها تجویز شده،قرار گرفته است.

 

خواندن 1780 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.