شنبه, 21 بهمن 1396 ساعت 08:00

شایع ترین سرطان در ایران کدام است؟

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

 

کلینیک امید تهران: دکترحسین فودازیگفت: هرچند تعداد سرطان در کشور ما کمتر از کشورهای غربی است اما سرعت رشد آن متاسفانه زیاد بوده و به تدریج این بیماران در حال افزایش هستند.

دبیر انجمن رادیوتراپی و آنکولوژی ایران با اشاره به میزان رشد بیماری سرطان و علل و عوامل آن  گفت: سرطان گوارش در ایران بالاترین تعداد سرطان را به خود اختصاص داده است و  شامل مری، معده، پانکراس ( لوزالمعده) ، روده بزرگ ، روده کوچک و کبد می شود.

وی با اشاره به اینکه سرطان دستگاه گوارش در مردان شایع تر از زنان است، تصریح کرد: سرطان معده شایع ترین سرطان در مردان و کشنده ترین سرطان در بین مردان و زنان ایرانی است.

وی همچنین با تاکید بر اینکه میزان سرطان در ایران نسبت به کشورهای غربی بسیار پایین تر است و تعداد مبتلایان در ایران حدود یک چهارم تا یک پنجم، سرطان های کشورهای غربی است. ادامه داد: هرچند تعداد سرطان ما کمتر از کشورهای غربی است اما سرعت رشد آن متاسفانه زیاد بوده و به تدریج این بیماران در حال افزایش هستند.

دبیر انجمن رادیوتراپی و آنکولوژی ایران سن را مهمترین فاکتور افزایش سرطان اعلام کرد و گفت: حدود ۷۰ درصد رشد سرطان در کشور ما به دلیل افزایش سن است. استعمال مواد دخانی، چاقی و مصرف غذاهای آماده نیز از دیگر عوامل تاثیر گذار مهم هستند.

 

خواندن 111 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.