شنبه, 22 مهر 1396 ساعت 07:26

اگر سبک زندگی سالم دارید نگران سرطان نباشید

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دبیر انجمن آنکولوژی و رادیوتراپی ایران گفت: کسانی که سبک زندگی سالمی دارند، نگران سرطان نباشند، زیرا احتمال بروز سرطان در این افرد بسیار کم است.

دکتر فودازی افزود: بیش از ۷۰ درصد از دلایل سرطان، ریشه در سبک زندگی افراد دارد و اگر موارد مرتبط با آنها رعایت شود،  تا حد زیادی از سرطان دور خواهیم بود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه یکی از بهترین روش‌ها برای پیشگیری از سرطان، دوری از عوامل سرطان زا است، گفت: با نگاهی به اطراف به راحتی می توان موادی را یافت که تاثیر مستقیم بر بروز سرطان دارند که از آن جمله می توان به آزبست، نور خورشید، نور سفید، خاک اره، نوشیدنی‌های الکلی، بنزن (موجود در بنزین) و نفتالین اشاره کرد.

وی اضافه کرد: این مواد باعث تحریک رادیکال‌های آزاد می‌شوندو این رادیکال‌ها با گرفتن الکترون از دیگر مولکول‌ها، دست به تخریب دیگر مولکول‌ها، سلول‌ها و دی ان ای می‌زند که موجب جهش ژنتیکی و پدید آمدن انواع سرطان‌ها می‌شوند.

رئیس بخش آنکولوژی بیمارستان فیاض بخش رژیم غذایی، ورزش و پرهیز از مصرف دخانیات را از راهکارهای مشخص برای فرار از بیماری‌های مختلف از جمله سرطان عنوان کرد و گفت: غربالگری و خودآزمایی از دیگر عواملی است که در این خصوص اهمیت دارد زیرا اگر سرطانها زود تشخيص داده مي مي توان بيمار را تا حد زيادي زنده نگهداشت و بيمار مي تواند به زندگي خود ادامه دهد.

 

خواندن 250 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 01 آبان 1396 ساعت 10:16

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.