سه شنبه, 27 آبان 1399 ساعت 09:44

دکتر فودازی: درمان سرطان را در دوران کرونا به تعویق نیاندازید

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس بخش آنکولوژی بیمارستان فیاض بخش با اشاره به اینکه تعویق درمان سرطان در دوران کرونا جایز نیست، گفت: با شیوع کرونا در کشور، برخی افراد مراحل تشخیص و ادامه روند درمان را به تعویق می‌اندازند. به تاخیر افتادن درمان بیماری خطرناک تر از خود کروناست چرا که در درمان سرطان مستقیما زمان نقش اصلی و اساسی دارد.

دکتر حسین فودازی افزود: این عزیزان باید بدانند زمان در تشخیص سرطان‌های نوع حاد و سرطان‌هایی که تنها با یک جراحی درمان می‌شوند، عامل بسیار مهمی است و هر چه مرحله و سطح  بیماری سرطان در زمان تشخیص پایین‌تر باشد، امیدواری به درمان بیشتر می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که بیماران سرطانی در شرایط فعلی چگونه باید درمان را ادامه دهند، گفت: بیماران تحت درمان، باید درمان خود را ادامه دهند اما آن دسته از عزیزانی ک درمان آنها خاتمه یافته و در حال حاضر تحت معاینات دوره ای هستند؛ اگر با هیچ علامت، نشانه جدیدی یا مشکل تازه ای روبرو نشده اند، می توانند با هماهنگی پزشک معالج هم معاینات دوره ای یا چند مدت یکبار خود را به تعویق بیاندازید.

دکتر فودازی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم این وضعیت زودگذر باشد و به زودی زود با رعایت اصولی که خودمان با نشستن در خانه و قرنطینه فرد به فرد انجام می دهیم بتوانیم زنجیره این اپیدمی کوید 19 را بشکنیم و به دوران قبل بازگردیم تا بتوانیم درمان ها را به موقع و در زمان خود انجام دهیم.

خواندن 148 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.