چهارشنبه, 06 آذر 1398 ساعت 09:18

مصرف زیاد مایعات شاه کلید کم شدن عارضه های حین شیمی درمانی است

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دبیر انجمن رادیوتراپی و آنکولوژی ایران با اشاره به اهمیت تغذیه مناسب در طول شیمی درمانی، گفت: مصرف زیاد مایعات شاه کلید کم شدن عارضه های حین شیمی درمانی است. 

دکتر حسین فودازی گفت: کسانی که تحت شیمی درمانی قرار می گیرند دچار یکسری اختلالات در سیستم گوارش، دستگاه چشایی و میل به غذا می شوند که نتیجه آن،  کاهش وزن در این افراد است. با توجه به اینکه کاهش وزن بیش از 5 درصد در بیماران مبتلا به سرطان، شانس درمان پذیری را کم می کند تغذیه نکته بسیار مهمی است که باید در مرحله درمان بدان توجه داشت.

وی افزود: بیماران مبتلا به سرطان باید در نظر داشته باشند روزی که قرار است شیمی درمانی انجام شود نیازی نیست، ناشتا باشند و دو ساعت قبل از انجام شیمی درمانی یک وعده غذای سبک بخورند.

دبیر انجمن رادیوتراپی و آنکولوژی ایران با تاکید بر اینکه استفاده از داروهای شیمیایی چه به صورت خوراکی و چه تزریقی می تواند اختلالاتی در دستگاه گوارش ایجاد کند که میل به غذا را در بیمار کم کند، گفت: مصرف زیاد مایعات شاه کلید کم شدن عارضه های حین شیمی درمانی است. توصیه اکید داریم در طول دوره درمان شیمی درمانی به ویژه یکی دو روز بعد از تزریق، مصرف مایعات مثل آب، چای کمرنگ، آب میوه های طبیعی و ... را افزایش دهید و روزانه 8 تا 12 لیوان مایعات مصرف کنید تا هم میزان آب از دست رفته حین درمان و هم عوارض ناشی از تجمع داورها در بدن شما کمتر شود.

وی اضافه کرد: در بحث تغذیه سه گروه غذایی در حین درمان از اهمیت برخوردارند؛ گروه اول پروتئین ها هستند که باعث تقویت سیستم ایمنی و قوای دفاعی بدن می شوند و شانس ایجاد عفونت یا برخی ناهنجاری ها را کم می کنند.

دکتر فودازی با تاکید بر اینکه مصرف گوشت قرمز چرب در حین شیمی درمانی و در بهبود یافتگان باید محدود شود، گفت: به جای آن می توانید از گوشت سفید مثل ماهی، مرغ، بوقلمون و ... استفاده کنید.

وی ادامه داد: توصیه می کنیم در طول درمان استفاده از چربی ها را که هم میزان تهوع حین شیمی درمانی را افزایش می دهند و هم افزایش وزن کاذب ایجاد می کنند را کاهش دهید.

دکتر فودازی کربوهیدرات هایی مثل نان، دانه های غلات و آجیل ها را یکی دیگر از گروههای غذایی مهم عنوان کرد و گفت: در طول درمان استفاده از قندهای صنعتی و شکر را به هیچ وجه توصیه نمی کنیم.

وی در انتها با اشاره به استفاده از لبنیات کم چرب، خاطرنشان کرد: مصرف برخی مواد غذایی مثل زنجبیل یا استفاده از مواد غذایی که خیلی دمای بالای ندارند و نیز بستی ها که هم می تواند کالری مناسب به بدن برسانند و هم تهوع را کاهش می دهند، توصیه می شود.

خواندن 287 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.